Sportovně střelecký klub Uherský Ostroh

Ostrožští střelci se stali Mistry české republiky

9. – 10. července se v Uherském Ostrohu konalo Mistrovství České republiky ve střelbě z předovek. Na ostrožskou střelnici se sjelo 47 nominovaných střelců z Čech i Moravy. O náročnosti a velké konkurenci svědčí fakt, že bylo zaregistrováno celkem 178 startů a tudíž jsme se měli, coby pořadatelé, co otáčet. V jednotlivcích střelci bojovali o titul „Mistra České republiky pro rok 2022“ ve třinácti disciplínách a v soutěži družstev se střílelo o stejný titul ve čtyřech disciplínách. Tento rok byly také poprvé zařazené nové ukázkové disciplíny Maximilian – křesadlová puška na 100 m a Miquelet – křesadllová puška vojenská, ve kterých se ale ještě neuděloval titul „Mistr republiky“.

Pro SSK Uh. Ostroh dopadlo toto MČR výtečně. Naši střelci vybojovali v jednotlivcích 3 krát titul Mistr republiky a 1 krát bronzovou medaili. V družstvech pak 2 krát titul „Mistr republiky“, 2 stříbrné a 1 bronzovou medaili.

Tři tituly „Mistr republiky“ si vystřílel Miroslav Malůš. V disciplíně Tanegashima – doutnáková puška s 96 nastřílenými body, v disciplíně Hizadai – doutnáková puška vkleče s výsledkem 98 bodů a v disciplíně Vetterli – perkusní puška civilní nástřelem 98 bodů. V jednotlivcích už také šlape na paty svému trenérovi Martin Žůrek. Ten se prostřílel ve svých devatenácti letech na třetí místo s 95 body. V soutěži družstev pak přidalo seskupení  SSK Uh. Ostroh - Malůš, Žůrek, Tomanec další titul „Mistr republiky“ v disciplíně Pforzheim (PePuC) a Zlínské KS – Ilek, Halabrín, Hromada v disciplíně Forsyth (PePiC). První jmenovaní společně nastříleli 277 bodů, druzí pak 272 bodů. V disciplíně Forsyth ještě přidalo bronz družstvo SSK Uh. Ostroh ve složení Lorenc, Hezucká, Staněk za 253 bodů. O dvě poslední stříbra se postarali Žůrek, Tomanec, Halabrín v disciplíně Enfield (PePuV) s 273 body a Ilek, Hezucká, Hromada, kteří nastříleli v disciplíně Peterlongo (PeRe) 261 bodů.

Závěrem bych chtěla poblahopřát všem „Mistrům“ i zúčastněným, a také poděkovat sponzorům, kteří nám svými sponzorskými příspěvky významně pomohli udržet, dnes již vysoký, standart tohoto prestižního závodu. Za SSK Uh. Ostroh děkuji tedy Městu Uh. Ostroh, firmě TIPRO s.r.o., firmě VHS Javorník – CZ s.r.o. a firmě DROSTAV – Zdeněk Kunovjánek.        

 

        1._misto_malus_3._misto_zurek.jpg 1._misto-malus._zurek_tomanec.jpg 2._misto-ilek_hezucka_hromada.jpg 3._misto-lorenc_hezucka_stanek.jpg