Sportovně střelecký klub Uherský Ostroh

MČR ve střelbě ze vzduchovky

V sobotu 23. března 2024 se v Plzni na Armádním střeleckém stadionu Dukly Plzeň uskutečnila vrcholná soutěž „vzduchovkové“ sezóny - Mistrovství ČR mládeže do 14 let pro rok 2024 ve sportovní střelbě ze vzduchové pušky 30 ran vleže. Letošním „nominačním sítem“ prošlo 178 nejlepších chlapců a dívek z 35 sportovně střeleckých klubů ČSS. Tito mladí střelci soutěžili ve čtyřech kategoriích – chlapci a dívky do 12 a 14 let. Každoročně také nechybí soutěž družstev do 12 a 14 let. Organizací tohoto mistrovství byl i letos pověřen SSK Dukla Plzeň. Obě kategorie střílely opět na elektronická terčová zařízení Sius. Střelec tak pohodlně sleduje své zásahy na monitoru vedle sebe a soustředí se více na střelbu. Výsledky se počítají na „desetiny“, takže absolutní desítka je 10,9 a absolutní nástřel 327 bodů.

Z ostrožského klubu byli nominováni Vendula Halíčková, Nela Štulcová, Marek Jurásek, Petr Kusák a benjamínek Albert Černý. Ve výčtu jmen najdete sice jen jednoho Ostrožana, a proto máme velkou radost, že i děti z okolních měst a vesnic chtějí a reprezentují město Uherský Ostroh.

Konkurence byla i letos opravdu velká. Náš klub měl sice svoje želízka v ohni, ale bohužel to nedopadlo pro ně tak, jak si představovali ….

Nejvíce se dařilo Vendule Halíčkové, v kategorii dívky do 14 let, ale postup do finále jí utekl o jednu centrovou desítku. Musela se spokojit s 9. místem za 312,2 nastřelených bodů. Nela Štulcová obsadila 29. místo s nástřelem 302,8 bodů. Družstvo pod názvem Zlínské krajské sdružení ve složení Vendula Halíčková, Maxmilián Mléčka (Chropyně) a Sabrina Svobodová (Březolupy) nastřílelo 928,9 bodů a skončilo na 8. místě.

V kategorii chlapci do 12 let nastoupili na start tři nováčci. Nejlepší nástřel 307 bodů měl Marek Jurásek, který se umístil na 15. místě, Petr Kusák pak na 35. místě297 body a benjamínek Albert Černý na 39. místě s 285,4 nastřelenými body. V kategorii družstev obsadili chlapci 17. místo s nástřelem 889,4 bodů.

Závěrem přeji všem zúčastněným hodně vytrvalosti a střeleckého štěstí.