Sportovně střelecký klub Uherský Ostroh

MALŮŠ, DOSTÁL A LORENC SE STALI MISTRY ČESKÉ REPUBLIKY

6. – 7.července se v Uherském Ostrohu konalo Mistrovství České republiky ve střelbě z předovek. Čtvrtým rokem je toto MČR otevřeným závodem, takže se sjelo kromě 48 nominovaných střelců z ČR, také osm závodníků ze Slovenska a Polska. O náročnosti a velké konkurenci svědčí fakt, že bylo zaregistrováno celkem 193 startů a tudíž jsme se měli, coby pořadatelé, co otáčet. V jednotlivcích střelci bojovali o titul „Mistra České republiky pro rok 2018“ ve dvanácti disciplínách a v soutěži družstev se střílelo o stejný titul ve třech disciplínách. Pro SSK Uh. Ostroh dopadlo toto MČR výtečně. Naši střelci vybojovali v jednotlivcích 5 krát titul Mistr republiky, 1 krát stříbrnou a 1 krát bronzovou medaili. V družstvech pak 1 krát titul Mistr republiky a 2 bronzové medaile.

Čtyři tituly „Mistr republiky“ si vystřílel Miroslav Malůš. V disciplíně Vetterli – perkusní puška civilní nástřelem 99 bodů, v disciplíně Tanegashima – doutnáková puška s 96 nastřílenými body, v disciplíně Hizadai – doutnáková puška vkleče s výsledkem 98 bodů a ještě jeden v soutěži družstev společně s Petrem Lorencem a Pavlem Dostálem. Nastříleli dohromady 278 bodů. Ke čtyřem žlutým kovům si ještě přidal stříbrnou medaili z disciplíny Whitworth – perkusní puška civilní na 100 m za 91 bodů. Na další dva tituly „Mistr republiky“ dosáhl Pavel Dostál. V disciplíně Lorenz – perkusní pistole vojenská jej získal nástřelem 94 bodů a v disciplíně Pennsylvania – křesadlová puška pak za 93 bodů. Ke sbírce zlatých medailí si ještě přidal jednu zlatou a bronzovou v soutěži družstev. V jednotlivcích dále bodoval Stanislav Staněk. Bronz si vystřílel v disciplíně Lamarmora - Perkusní puška vojenská nástřelem 91 bodů.

Poslední bronz pro „naše barvy“, o kterém jsem se ještě nezmiňovala je ze soutěže družstev. Miroslav Halabrín, Jiří Míček a Radek Tomanec jej vybojovali na nástřel 270 bodů.   Závěrem bych chtěla poblahopřát všem „Mistrům“ i zúčastněným, a také poděkovat sponzorům, kteří nám svými sponzorskými příspěvky významně pomohli udržet, dnes již vysoký, standart tohoto prestižního závodu. Za SSK Uh. Ostroh děkuji tedy Městu Uh. Ostroh, firmě TIPRO s.r.o., firmě VHS Javorník – CZ s.r.o., firmě DROSTAV – Zdeněk Kunovjánek a firmě Petrklíč Frýdek Místek s.r.o.